Kaçırılan pilotun kardeşi konuştu

10 Ağustos 2013 13:03 Cumartesi

Kaçırılan pilot Murat Akpınar’ın, İzmir’in Aliağa İlçesi’nde avukatlık yapan kardeşi İrfan Medet Akpınar, soğukkanlı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Kaçırılan pilotun kardeşi konuştu
TÜRK Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Beyrut seferini yaptıktan sonra otellerine giderken kimliği belirsiz kişilerce, yardımcı pilot Murat Ağca ile birlikte kaçırılan pilot Murat Akpınar’ın, İzmir’in Aliağa İlçesi’nde avukatlık yapan kardeşi İrfan Medet Akpınar, soğukkanlı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Pilot Murat Akpınar ve yardımcı pilot Murat Ağca, Lübnan'ın başkenti Beyrut’ta, havalimanından otobüsle sahil kıyısında bulunan Ayn Mreisseh’deki otele giderken, yollarını kesen iki otomobilden inen kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldılar. Lübnan’da yayın yapan El Cedid televizyonu, iki pilotu kaçıranların 'İmam Rıza’nın Ziyaretçileri' adlı gruptan olduklarını, Suriye’de muhaliflerin elinde esir olan 9 Lübnanlı hacının serbest bırakılması için bu eylemi yaptıklarını açıkladı.

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde avukatlık yapan ve DHA muhabirinin telefonla konuştuğu, Kayseri’de bulunduğunu belirten İrfan Medet Akpınar, ağabeyinin kaçırılması ile ilgili henüz bir gelişmenin olmadığını söyledi. Avukat Akpınar, Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız’ın kendisini telefonla arayıp, kaçırılma olayı ile ilgili sık sık bilgi verdiğini; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da telefonla aradığını belirtti.

İrfan Medet Akpınar, “Bayram nedeniyle bürokrasi bu ülkede geç işliyor. Görevlilerin toplanamaması bunu zorlaştırıyor. Anneme destek olmak için yanına geldim. Kendisi bu olaydan dolayı çok üzüntülü. İkimizde soğukkanlı olmaya çalışıyoruz. Tek dileğimiz bir an önce ağbeyim ve yardımcısının sağ salim kurtulması. Bayramımız zehir oldu. Ağabeyimin sesini duysak, bu bizi biraz rahatlatacak” dedi.


YORUMLAR
Toplam (0) Yorum Yapıldı.
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!

YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.
GÜNDEMDE ÖNE ÇIKANLAR
Diğer 
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları