Şapka çıkartılacak kadın

09 Haziran 2012 12:40 Cumartesi

81 yaşındaki Jale Ergür, ölen eşinden kalan borcu ödeyebilmek için hergün 12 saat sokak sokak dolaşıp simit satıyor.

Yaşlı kadın, "Zindeliğimi kuyruk yağına ve zeytin yağına borçluyum" dedi.81 yaşındaki emekli hemşire Jale Ergür, 9 yıl önce ölen eşinin 15 bin TL tutarındaki borcunu ödemek için günde 12 saat sokak sokak dolaşıp simit satıyor.

12 SAAT SOKAKTA

Küçükçekmece Fatih Mahallesi'nde oturan 1 çocuk annesi Jale Ergür'ün evine, kanserden dolayı hayatını kaybeden eşi İsmail Ergür'ün borçları yüzünden haciz geldi. Hacizi önlemek için 5 sene önce bankadan 15 bin TL kredi çektiğini söyleyen Ergür, "Kocamın bana bıraktığı borç nedeniyle kredi çektim. Onun borcunu ödedim. 900 TL emekli maaşı alıyorum. Her ay 650 TL bankaya kesiliyor. 500 TL kira veriyorum. Elektrik, su, telefon artık gerisini siz hesaplayın. Paraya ihtiyacım var. Bana emekli maaşımdan para kalmıyor. Bu yüzden 4 aydır simit satıyorum. 2 sene sonra bankaya olan borcum bitiyor. O zamana kadar çalışmak zorundayım. Simit satarken zorlanmıyorum. Küçük yaştan beri çalışıyorum. Sabah 06.30'da evden çıkıyorum. Akşam saat 19.00'da da eve dönüyorum. Bazen simitlerim satılmıyor. O zaman cepten gidiyor" diye konuştu.

1339234988_5b450ea11f41be0e6685e39ccd86cae5.jpg 

"ZİNDELİĞİMİ ZEYTİN YAĞINA BORÇLUYUM"

Alın teri ile para kazanmaktan dolayı kendisiyle gurur duyduğunu belirten yaşlı kadın, "Günde 3 kilometre de yol yürüyorum. Çalışırken sadece 1 saat dinleniyorum. Zindeliğimi kuyruk yağına ve zeytin yağına borçluyum" dedi.


YORUMLAR
Toplam (0) Yorum Yapıldı.
Sayın ziyaretçimiz; Üye olmadan yapılan yorumlar "misafir" olarak adlandırılacaktır. Yorumlarınızda size özel bir isim ve resim kullanmak, yaptığınız yorumlara üye menüsünden ulaşmak, yorumlarınıza gelen cevapları kontrol etmek ve üyelere sunulan daha pek çok özellikten yararlanmak için üye olun!

YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Yorumunuz nedir?
1000 - karakter kaldı.
GÜNDEMDE ÖNE ÇIKANLAR
Diğer 
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları